top of page

DOKUMENTY

Filmová produkce naHoru.tv production s.r.o. se specializuje na tvorbu dokumentárních filmů s horskou tematikou. V našem týmu je zásadní zapálení pro film, hory, dobrodružství a nekompromisní výsledek. Děláme filmy, které přináší motivaci a inspiraci k pohybu v horách.

Náš příběh

První větší dokumentární film v horském prostředí, který jsme natočili s Alešem a Lukášem, byl o Beskydské sedmičce. Sami jsme se opakovaně závodu zúčastnili, a když jsme se dozvěděli, jak závod vznikl, pohltilo nás to natolik, že jsme se rozhodli o B7 udělat film. Natáčení bylo sice náročné, ale také jsme zjistili, že nás cesta tvorby moc baví! Film měl v kinech a na televizních obrazovkách velký úspěch a vidělo ho už přes 70 tisíc diváků, což je na český dokument skvělý výsledek. To nás nakoplo pokračovat a tvorbu posouvat dále za hranice naší komfortní zóny i limitů pod hlavičkou naHoru.tv production.

Lysá.png

Lysá - PŘIPRAVUJEME
 

První největší dokument o této české hoře. Film “Lysá" je dojemným a silným dokumentem, který zkoumá vztah člověka k Lysé hoře, o tom jak krásná a zároveň zranitelná může být příroda, a hlavně co můžeme udělat pro to, abychom o ni pečovali.

18.7.2023_utery_2020-6.jpg

Dokumentární film o závodu 1000 Miles Adventures na trase dlouhé 2020 mil. V přepočtu jde o 3620 km s převýšením 75 tisíc metrů. Závodníci ve filmu na kole překonávají krásné české a slovenské hory, a to non-stop a bez zabezpečení.

uvodni fotka B7 - festivaly.png

Beskydská sedmička je závod, kde si člověk projde očistcem. My sami ho milujeme, a tak jsme se rozhodli, že vám zážitek přeneseme i na filmové plátno.

1000 miles 2019.jpg

Film "Vzdát můžeš zítra" vypráví podmanivým způsobem příběhy dobrodruhů na jejich pouti napříč územím bývalého Československa. Většina z nich absolvovala 1600 kilometrů dlouhý závod „1000 miles“ po vzoru jeho zakladatele - legendárního bikera Jana Kopky - v sedle kola.  

bottom of page