Horolezec Marek Novotný o výstupu na Nanga Parbat
- před 12 hodinami
- Minut čtení: 1
Marek Novotný je horolezec a autor dvou knih. Na kontě má šest slezených osmitisícových vrcholů a za sebou patnáct himálajských expedic. V rozhovoru popisuje výstup na Nanga Parbat z roku 2025, který s Ondrou Hlásným dokončil bez kyslíku a bez výškových šerpů. Mluví o náročných bivacích, sněhové bouři, halucinacích, sestupu na hraně přežití i následné léčbě omrzlin, která po osmi měsících skončila amputací deseti prstů na nohou.
Co vše v rozhovoru s Markem zaznělo?
1:14 Proč právě Nanga Parbat
4:35 Nanga Parbat jako „Hora zabiják”
5:01 Base camp pod Nanga Parbat
7:18 Katarská princezna
9:00 Postup k vrcholu
15:42 Vrchol Nanga Parbat
17:41 Sestup
20:31 Sestup do base campu a první známky omrzlin
28:11 Pákistánská nemocnice a návrat domů
32:31 Amputace
47:47 Co bude dál
Video YouTube verze zde:
Podcastová Spotify verze zde:
Podcastová Apple verze zde:
Hlavním partnerem rozhovorů naHoru.tv je značka Salewa. Více informací zjistíte zde.
Partnerem rozhovorů naHoru.tv je také BrainMarket. S kódem NAHORU10 dostanete 10% slevu na většinu jejich nezlevněných produktů na e-shopu při nákupu nad 1500 Kč.
Klasický rozhovor s Markem Novotným najdete zde.
Markovy knihy najdete zde.
► Pokud se vám rozhovor líbí, můžete nás podpořit tlačítkem DÍKY přímo pod videem nebo na našem webu zde: https://www.nahoru.tv/podporte-nas. Děkujeme!

