top of page
  • Obrázek autoraLukáš Havránek

REEL ROCK 15: minirecenze

Mezi absolutní špičku v oblasti horských dokumentů patří bezesporu série REEL ROCK z produkce americké filmařské partičky Sender Films. Stejně jako předchozí ročníky i letošní, v pořadí patnáctý REEL ROCK, je nabitý (horo)lezeckými snímky, u kterých vám nejen ztuhne krev v žilách, ale které vás vezmou také za srdce. A to velmi silně. Na trailer se můžete podívat zde:


Každý ze čtyř snímků je jedinečný a výrazně se jeden od druhého liší. Nečekejte pouze výkon, ale také silné příběhy.


Filmaři nás vezmou třeba na ledopády, které se nepokouší přelézat jen profi lezci, ale také skupina amatérských černošských horolezců z Memphisu. Ta v tamním ghettu vybudovala lezeckou stěnu a boulder, který provozují jako neziskovou organizaci. Na víkendový trip je vezme samotná horolezecká legenda Conrad Anker.


V německé Frankenjuře se pokouší lezkyně Melissa le Nevé přelézt kultovní cestu Action Direct, kterou doposud zvládli přebouchat jen chlapi. Podaří se jí to? Krom Evropy a Ameriky se podíváme také do Asie. Na skalní prvovýstupy se vydáme konkrétně do Mongolska.


Kde se podívat?

Popis jednotlivých snímků najdete zde. Film můžete zakoupit zde. Ano, film něco stojí - konkrétně 19,99 dollaru. Nezapomeňte však, že lezení nejsou zatím pro masu. Nejsou to Piráti z Karibiku.

Pokud se chcete blíže s koncepcí REEL ROCK seznámit, tak se můžete podívat na některé ročníky zdarma na stránkách Red Bullu.


Přejeme přjemnou podívanou! Bude se vám to líbit ;-)Comments


bottom of page