top of page
3.png

BESKYDSKÁ
SEDMIČKA

"95 kilometrů, které ti změní život"

O dokumentu
 

Dokumentární, Česko, 2020, 52 min
Režie: Radim Grzybek, Kamera: Aleš Nenička, Producent: Lukáš Havránek

Beskydská sedmička je závod, kde si člověk projde očistcem. My sami ho milujeme, a tak jsme se rozhodli, že vám zážitek přineseme na filmové plátno. Beskydská sedmička je 95 kilometrů dlouhý závod po nejkrásnějších beskydských vrcholech. V roce 2010 začal jako malá akce pro přátele ultramaratonu, ale téměř okamžitě vyrostl do akce pro 3000 běžců. Jako filmaři jsme se začali sami sebe ptát:

„Proč se někdo účastní závodu, kde je bolest a utrpení běžnou součástí?“

„Jak je možné, že elitní závodníci zdolají trať za méně, než 12 hodin?“

„A koho to vůbec napadlo?“

 

O B7 byly natočeny desítky reportáží. Ale zatím žádný film. Náš film je úplně první, který vám ukáže krev, pot a slzy Beskydské sedmičky. Sami jsme vždycky takový film chtěli vidět: zachytit příběh a smysl závodu, ty nejkrásnější záběry z Beskyd, skutečné emoce a autentické výpovědi samotných závodníků. Organizátorům B7 se podařilo vytvořit závod, který svým rozsahem a náročností nemá v ČR obdoby a který se svou velikostí může rovnat nejprestižnějším závodům tohoto druhu ve světě. Je to závod, na který může být naše země hrdá.

Trailer

Stills

Festivaly
 

1. cena v kategorii dokumentární film - filmový festival 11. Cinema open  

Nominace mezi šest nejlepších filmů ve své kategorii "Horský film" v rámci festivalu Mezinárodní festival outdoorových filmů.

Filmový štáb

ALEŠ NENIČKA - KAMERAMAN, STŘIHAČ
 

Kameraman a režisér posedlý horským prostředím a dobrodružstvím, který natáčí pod horskou filmovou produkcí naHoru.tv a je také jejím spoluzakladatelem. Závod 1000 Miles Adventure natáčel už 5x, má za sebou také autorský dokument o horském ultramaratonu Beskydská sedmička, který vidělo více než 70 000 lidí a film vyhrál taky 1. cenu za nejlepší dokument na festivalu Cinema Open, pak natočil například Sevřené hrdlo na Gerlachu, který získal 1. místo na festivalu MFOF 2015 nebo dokument o obnovené Bezručově chatě na Lysé.

www.alesnenicka.cz
https://www.facebook.com/ales.nenicka
https://www.instagram.com/alesnenicka.cz/

RADIM GRZYBEK - REŽISÉR

Režisér internetových reklam, nezávislých dokumentů a absolvent Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Velký fanoušek dokumentaristy Víta Klusáka. Usiluje o zdokumentování fenoménu B7, který ho zaujal, ve svém celovečerním debutu. B7 běžel jenom jednou s kamerou a stále nedokončil. Než se postaví na start jako závodník, by jej rád nejdřív dokončil jako režisér.

radim-e1580829882114.jpg
LUKÁŠ HAVRÁNEK - PRODUCENT


Producent filmu se silným vztahem k B7, běhání a horám. Závod dokončil nejlépe v čase 13:54 s Honzou Neuwirthem. Krom toho se o utrpení, které dlouhé tratě provází, sám přesvědčil, když závod 2x nedokončil a 1x na trať kvůli běžeckým zraněním vůbec nenastoupil. Při posledním neúspěšném pokusu si vybojoval 7 beskydských stehů na hlavě, namísto 7 beskydských vrcholů. V roce 2019 po páté proběhl cílem.

https://www.facebook.com/lukas.havranek.798

https://www.instagram.com/lukhavran/

lukas-e1580830090835.jpg
A DALŠÍ

partneři-trailer-web.png
bottom of page