top of page
2020mil.png

2020 MIL

Tento film je věnován všem, kteří podporují své blízké na cestě za svými sny.

O dokumentu

Dokumentární, Česko, 2023, 52 min
Režie: Aleš Nenička, Kamera: Aleš Nenička, Adam Bortlíček, Scénář: Aleš Nenička, Matěj Jankovský, Lukáš Havránek, Střih: Jenda Bartoš, Matěj Jankovský

Dokumentární film o závodu 1000 Miles Adventure na trase dlouhé 2020 mil. V přepočtu na kilometry se jedná o 3620km s převýšením 75 tisíc metrů. Závodníci ve filmu překonávají na kole naše krásné české a slovenské hory, a to nonstop a bez zabezpečení. Pro představu: závodníci ujedou přes 200 kilometrů denně s převýšením pět tisíc metrů a spí v průměru jen 3-4 hodiny. Ve filmu sledujeme vybrané elitní závodníky, jejich utrpení, euforii, radost i bolest a taky co na to všechno říkají jejich blízcí. Dokument i zachycuje poetickým způsobem krásnou přírodu a krajinu, kudy závod vede.

Kde můžete film vidět?

Přímo níže. Také je dostupný na ivysílání a brzy bude i v kinech v rámci filmových festivalů.

Celý film 2020 MIL

Trailer a galerie

Reporty ze závodu

V rámci závodu 2020 Miles a natáčeného dokumentu vznikly také reporty, na které se můžete podívat v malé ochutnávce níže nebo přímo na YouTube zde.

Making of

O tom, jaké to je natáčet "míle", se můžete dočíst v článku Aleše tady.

Filmový štáb

ALEŠ NENIČKA - KAMERAMAN, REŽISÉR


Kameraman a režisér posedlý horským prostředím a dobrodružstvím, který natáčí pod horskou filmovou produkcí naHoru.tv a je také jejím spoluzakladatelem. Závod 1000 Miles Adventure natáčel už 5x, má za sebou i autorský dokument o horském ultramaratonu Beskydská sedmička, který vidělo více než 70 tisíc lidí a film vyhrál první cenu za nejlepší dokument na festivalu Cinema Open. Aleš také natočil například film Sevřené hrdlo na Gerlachu, který získal první místo na Mezinárodním Festivalu Outdoorových Filmů 2015 nebo dokument o obnovené Bezručově chatě na Lysé.

 

Alešovu tvorbu můžete sledovat na jeho webu, Facebooku nebInstagramu.

MATĚJ JANKOVSKÝ – STŘIHAČ


Jako střihač pracuji od roku 2014 a mimo různé reklamní spoty, klipy, image videa jsem podepsaný například pod filmy Zatmění či filmovou fantasy pohádkou Princezna zakletá v čase 1, 2, která měla premiéru v kinech na podzim 2020 a odnesla si ceny ze zahraničních festivalů v Los Angeles, Paříži i Tokiu. Také pod internetovými seriály Lajna a sKORO NA mizině, nebo televizními seriály a pořady pro Českou Televizi, TV JOJ nebo TV NOVA. Ze sportovního prostředí jsem spolupracoval na pořadech pro  ČT SPORT i na dokumentech o závodě 1000 Miles 2021, 2022

Matějova media: web, Facebook a Instagram.

EVA ŠLOSAROVÁ – KAMERAMANKA


Začínala v pubertě jako fanda kultovních filmů. Pak si pořídila svůj první foťák a ve filmovém studiu v Ostravě, začala dělat brigádu a chodit na kurzy. Teď už je tomu víc jak 10 let, kdy se věnuje fotce a videu. Tvoří hodně cestovatelské záležitosti, ale horské prostředí je jí blízké, hlavně díky tomu, že má ráda běh v horách. Věnuje se trialovému běhání, a tak nahánět mílařské závodníky po trase ji nedělá velký problém. Nedávno si zkusila první stovku na kole a na lysou horu, kam to má z Ostravy jen ten kousek, a získala k mílařům tak ještě větší obdiv. Míle už natáčí čtvrtým rokem a těší se, jaké zajímavé příběhy zase tento rok na trati uloví.
 

Evy media: web, Facebook a Instagram.
 

JAN BARTOŠ – STŘIHAČ


Jsem nováček v týmu, který se však rychle zaučuje. Studuji Multimediální studia, jsem nadšenec technologií a kožených bot.  Nejvíc mě baví střih. Mám za sebou střih pořadu pro ČT, pár trailerů, brandových videí či pilotní díl seriálu Michala Suchánka Na plnej kotel.
 

Media: web, Facebook, Instagram.
 

ADAM BORTLÍČEK – KAMERAMAN


Jsem mladý kameraman studující film ve Zlíně. Mimo kameru se věnuji aktivně colorgradingu. Mezi projekty kde jsem zastupoval hlavní kameru se řadí především studentské filmy a promo videa. Dále jsem spolupracoval na asistentských pozicích u reklamy pro Sportisimo a dalších komerčních reklam a filmů. Mimo práci chodím občas po horách, ale vždy sebou beru svoji kameru, zachytávat každodenní život.

Media: Facebook, Instagram.
 

Adam Bortlíček.heic
A DALŠÍ

Mluvené slovo do reportů: Kuba Alexa z naHoru.tv, Produkce závodu: 1000 Miles Adventure, Martin Šíma, Anna Šíma Kopková, Tereza Šímová, Jan Kopka, Yvona Kotyková, Řidiči: Alexandr Kosina, David Prudký, Anna Navrátilová, Foto: Anna Navrátilová, Tomáš Srb, Anna Šíma Kopková, Jan Kopka, Ivana Miklendová, Vendula Žižková, Lidka Polišenská, Mix zvuku: Filip Šnajdr, Barevné korekce: Adam Bortlíček, Animace: Honza Tegláš, Produkční: Kateřina Andrlová, Hudba: artlist.io, Vladimír Javorský.

bottom of page