LIDÉ ZA

NAHORU.TV

“Hory jsou někde na půli cesty do ráje.”
- Viktor Beránek, tatranský nosič

Na horách možná nemůžeme být tak často, jak bychom ideálně chtěli. Díky našim rozhovorům s osobnostmi z horského prostředí se tam však můžete přenést, kdykoli budete chtít.

Přemýšleli jste někdy nad tím, co nám dávají hory tak jedinečného, že se tam vracíme, jak to jen jde? Možná jsou to ty vzácné okamžiky, kdy všemi smysly víme, že žijeme. Možná se potřebujeme očistit od dnešní uhnané společnosti. Někdo se do hor chodí prostě jen fyzicky zničit, aby si pak vzápětí dal nahoře pivo:-) Pro většinu z nás však nejspíš platí, že bychom na horách byli rádi častěji.

Podobná zamyšlení u nás samotných stála na počátku úvah o horském videoportálu, který jsme nakonec pojmenovali naHoru.tv. Chtěli jsme vytvořit něco, díky čemu se do kopců budete moct přenést, kdykoliv si budete přát. A co vás bude bavit, inspirovat a třeba také motivovat. Věříme, že zákulisní příběhy z prostředí horských chat nebo třeba osobní zpovědi horolezců tu sílu mají. Hlavně pak, když jsou natočené přímo na chatách nebo s úžasnými výhledy do krajiny! Pravidelně tam zpovídáme různé zajímavé osobnosti z horského prostředí: chataře, záchranáře, horolezce, běžce, horské vůdce a další osobnosti se silnými příběhy.

“Hory jsou někde na půli cesty do ráje.” - Viktor Beránek, tatranský nosič

Ales Nenicka.JPG

Aleš Nenička

ales@nahoru.tv

Aleš je u nás přes video produkci. Za posledních 15 let se intenzivně pohybuje ve světě audiovizuální tvorby jako režisér, producent a kameraman. Dříve pracoval v produkčních společnostech, dnes působí jako nezávislý filmař. Jeho vášní jsou žena a dvě krásné děti, hory, příroda, pohyb v ní. A hlavně filmování.

Jeho filmařskými vzory jsou Pavol Barabáš (Svoboda pod nákladem, Žít pro vášeň, Příběhy tatranských štítů), Jimmy Chin (Meru, Free Solo) a Renan Ozturk (Meru, Hora).

Lukas_Havránek.jpg

Lukáš Havránek

lukas@nahoru.tv

Roli moderátora a šéfredaktora má u nás na starosti Lukáš, který se s Alešem zná přes 15 let a se kterým jako producent spolupracoval na tvorbě dokumentu o extrémním horském maratonu Beskydská sedmička.

 

Lukáš pracuje v oblasti vzdělávání a rozvoje lidí a firem. Na hory a běhání se dal už dávno. Závislost, za kterou se nestydí, se u něj plně rozvinula až v posledních letech. Jedná se o maratonské a ultramaratonské tratě.

Tatry.jpg

Martin Brixí

martin@nahoru.tv

Martin se věnuje digitálnímu marketingu jak u nás, tak profesně. Konkrétně od roku 2006, dlouho jako zaměstnanec, ale od konce roku 2016 je na volné noze. Tahle zásadní životní změna mu umožnila věnovat se ještě víc svým vášním a to jsou sport, hory a cestování.

 

Během jednoho setkání se svým horským vůdcem Viktorem se seznámil s Lukášem. Po pár obědech a seznámení s Alešem slovo dalo slovo a myšlenka videoportálu o horách byla na světě.

NAPIŠTE NÁM

Zpráva odeslána.

naHoru.tv s.r.o.

IČ: 09374973

email: info@nahoru.tv

Starobělská 1181/36

Ostrava

700 30